Локомотив Пловдив постигна лесна победа с 3:0 над Академик София в мач от 13-ия кръг в А група. Пред близо 4000 зрители на стадиона в парк „Лаута” Драги Коцев отбеляза първото си попадение с „черно-белия” екип, а класическия успех подпечатаха още Юнес Бенжалюн и Базил Де Кравальо.

След успеха, „смърфовете” се доближиха само на две точки от Левски и Черноморец във временното класиране.

Изненадващо, гостите започнаха срещата по-активно от играчите, водени от Неделчо Матушев. Натискът им обаче трая около десетина минути, след което домакините поеха пълната инициатива.

Така, резултатът бе открит в 11-та минута. Здравко Лазаров проби отдясно, центрира с левия крак в наказателното поле, Емил Михайлов не стигна до топката, а Драги Коцев на метър от гол линията засече и вкара за 1:0.

Въпреки че диктуваха случващото се на терена, играчите на Локо Пд не успяха да удвоят преднината си до почивката.

През второто полувреме „смърфовете” удариха греда и стигнаха до нови две попадения. Първо в 56-та минута продължителна атака за домакините завърши с удар на Драги Коцев от границата на наказателното поле в напречната греда.

Локо Пд удвои преднината си в 79-та минута. Влезлият като резерва Дани Кики центрира от корнер, топката рикошира в Иван Иванов, удари се в напречната греда, а Юнес Бенжалюн вкара отблизо за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено в 91-та минута, когато Христо Златински влезе в наказателното поле отдясно, пусна към Карвальо. Нападателят не сбърка отблизо и вкара последното попадение в двубоя.

След двубоя, Локо Пд се изкачи на 4-та позиция с 23 точки. Академик пък остана на 11-то място с 11 точки.