Локомотив Пловдив взе ценна победа с 1:0 над един от участниците ни в турнира за Купата на УЕФА в мача от 6-я кръг в А група.

Домакините вкара единственото попадение в срещата още в 7-та минута. Топката попадна в Даксон, който стреля ниско по тревата в долния десен ъгъл. Хмарук изби топката, която попадна в централния нападател на „смърфовете” Димитър Илиев. От аут линията същият премина през бранител на гостите с жонглиране и с прецизен удар откри резултата.

В 11-та минута пък привържениците на Локо Пд издигнаха плакат "Галя, спри с лъжите", насочен към президентката на тима Галя Топалова.

Домакините успяха да задържат минималната преднина до края на мача, а в 90-та минута Станислав Стоянов спря контраатака на Локомотив, за което получава втори жълт и респективно червен картон.

След успеха днес Локомотив Пловдив заема 10-то място с актив от 6 точки. Черно море пък е на 9-то със 7.