Новакът в родния елит Хасково записа втора поредна загуба, след като в мач от третия кръг падна у дома от Локомотив Пловдив с 1:2. Футболистите на Димчо Ненов определено има за какво да съжаляват, след като бяха по-активният отбор и създадоха куп положения пред вратата на Йордан Господинов.

Разликата обаче направиха попаденията на Благой Наков и завърналия се Мартин Камбуров, който се разписа по познат начин – с невероятно изпълнение от пряк свободен удар. Резервата Деян Лозев съкрати пасива на хасковлии в средата на втората част, ала въпреки всичко пловдивчани постигнаха дебютен успех за кампанията си.

Домакините започнаха срещата по-активно и през първия четвърт час напълно контролиха събитията. Още в 5-ата минута Дончо Атанасов получи шанс да обстрелва вратата на Йордан Господинов от пряк свободен удар и прати топката малко над близкия горен ъгъл.

В 12-ата минута централният нападател на Хасково Емил Ангелов пропиля първата изгодна ситуация в мача. Таранът получи високо подаване на няколко метра пред вратарското поле, стреля от воле, но силният му шут премина над целта.

Локомотив сякаш се събуди след тази ситуация и в 16-ата минута завърналият се Мартин Камбуров опари ръкавиците на Николай Банков. Опитният играч получи топката от Благой Наков отдясно по атаката, проби под остър ъгъл и стреля мощно. Вратарят на хасковлии внимаваше и отрази.

В 22-ата минута обаче той нямаше какво да направи, след като Камбуров буквално го препари с чудесно изпълнен пряк свободен удар. От около 28-29 метра нападателят стреля изключително прецизно и закова кълбото в горния десен ъгъл за 1:0, след което отиде да се поздрави с вратаря Господинов, с който имаха търкания към края на предишния сезон.

В 32-ата минута отборът на Димчо Ненов претнедираше за дузпа, когато Кирчо Крумов бе повален около границата на наказателното поле. Съдията Стефан Апостолов обаче прецени, че фаулът е бил извън пеналта и даде пряк свободен удар. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и стреля остро към вратата, а Емил Ангелов подложи глава, за да прати кълбото на сантиметри над вратата. До почивката Хасково продължи да натиска, но не успя да промени резултата.

Втората част отново започна с натиск хасковлии, но пак техният опонент първи стигна до гол. В 57-ата минута съдията даде много хубав авантаж, който позволи на Благой Наков да стигне до топката и да стреля технично за 2:0.

Домакините обаче успяха да върнат едно попадение десет минути по-късно. Влезлият 3-4 минути по-рано Деян Лозев с хубав шут не остави шансове на Господинов, който бе затруднен от това, че топката тупна пред него.

В 82-ата минута Хасково пропиля чудесна възможност да изравни. Джихат Кямил налетя много здраво върху топката след центриране от ъглов удар, но играч на гостите застана на пътя на изстрела му и така изчисти в корнер.

Четири минути преди края домакините отново бяха агонизиращо близо до гола, след като от 23-24 метра Васил Велев нацели напречната греда над Господинов от пряк свободен удар. Халфът стреля фалцово над стената и вратарят нямаше какво да стори, но късметът покри Локомотив.

Минутка преди края „смърфовете“ можеха да обезмислят всичко, след като резервата Дани Кики видя включването на Якимов и го изведе сам срещу вратаря. Бившият играч на ЦСКА обаче стреля в аут с шут по диагонала.

Така пловдивчани постигнаха първи успех в А група за сезон 2014/2015 и поне временно излязоха на второ място в класирането с 5 точки. Хасково със своите три пък се смъкна до 9-ата позиция.

ХАСКОВО – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:2

0:1 Мартин Камбуров 22'

0:2 Благой Наков 57'

1:2 Деян Лозев 67'

Хасково (4-2-3-1): 1. Николай Банков – 26. Костадин Ничев, 27. Николай Димитров (63' – 11. Деян Лозев), 14. Иван Скерлев, 17. Кирчо Крумов – 44. Галин Димов (55' – 4. Недялко Хубенов), 19. Мартин Райнов – 88. Атанас Чепилов, 6. Джихат Кямил, 9. Дончо Атанасов (62' – 66. Васил Велев) – 8. Емил Ангелов

Старши треньор: Димчо Ненов

Локомотив Пд (4-2-3-1): 12. Йордан Господинов – 2. Ивайло Димитров, 15. Ангел Грънчов, 20. Деян Молдованов, 4. Венелин Филипов – 19. Ванчо Траянов, 5. Георги Вълчев (60' – 14. Станислав Маламов) – 10. Александър Якимов, 6. Благой Наков, 21. Бирсент Карагарен (79' – 9. Дани Кики) – 11. Мартин Камбуров

Старши треньор: Неделчо Матушев