Локомотив Пловдив завърши 2:2 срещу чешкия Височина Ихлава в третата си контрола от лагера в Анталия. Двубоя беше изгледан от националния селекционер Ивайло Петев и неговия помощник Алекси Желязков. Крум Стоянов през първото полувреме и Мартин Кавдански след почивката се разписаха за "черно-белите".

Още в първата минута "смърфовете" организираха опасна атака. Крум Стоянов напредна по левия фланг, след което центрира топката към Емил Гъргоров. Нападателят шутира с левия крак, но топката премина на сантиметри покрай гредата в аут. Четвърт час по-късно Камбуров изведе технично Стоянов сам срещу противниковия вратар, но бранителят стреля неточно в аут.

Ихлава също пропусна изгодно положение в 24-ата минута. Новотни беше оставен непокрит след едно центриране в наказателното поле, но Александър Витанов изби с крак удара му. Две минути по-късно дойде поредното чисто положение за пловдивчани. Камбуров се пребори за една топка в наказателното поле, пусна пас по земя към Велев, който шутира от 10-ина метра, но в аут.

Така се стигна до 33-ата минута, когато "смърфовете" откриха резултата. Ванчо Траянов даде 30-метров пас към Крум Стоянов. Той си поведе топката с гърди, преодолявайки противников футболист и с плътен диагонален удар с левия крак простреля вратаря Копнур за 1:0.

Веднага след подновяването на играта Локомотив пропусна златен шанс да удвои резултата. "Черно-белите" организираха комбинация чрез Гъргоров, Камбуров и Марчев, при която Марчев шутира от 10-ина метра, но вратарят на Ихлава изби акробатично в корнер.

През второто полувреме футболистите на Ихлава създадоха няколко опасности и логично стигнаха до равенството. В 61-ата минута при едно остро центриране отдясно Радек засече с глава в долния десен ъгъл на вратаря Витанов за 1:1.

Няколко минути по-късно Стефан Велев центрира на далечна греда, където Балдовалиев засече с глава, но вратарят на чехите изби в корнер. В 77-ата минута "черно-белите" отново излязоха напред в резултата. След центриране на Балдовалиев с левия крак Мартин Кавдански засече с глава за 2:1.

При ответната атака обаче Височина изравни след прострелно центриране в наказателното поле на Локомотив, при което Марек Юнгър вкара от непосредствена близост за 2:2.

Локомотив игра в състав: Първо полувреме: Александър Витанов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Бирсент Карагарен, Веселин Марчев, Емил Гъргоров, Мартин Камбуров (кап) Второ полувреме: Александър Витанов (71- Кристиян Кацарев), Пламен Крумов (59- Айкут Янъков), Александър Тунчев-кап (81- Георги Вълчев), Мартин Кавдански, Крум Стоянов (81- Ясин Амрауи), Стефан Велев (78- Мартин Райнов), Христиан Попов, Бирсент Карагарен (78- Димитър Велковски), Дани Кики, Мансур Гай, Емил Гъргоров (59- Зоран Балдовалиев).