Локомотив Пловдив направи равенство във втората си контролна среща, която се игра на комплекс Пири в Банско. „Смърфовете“ направиха 0:0 срещу сръбския участник в Лига Европа Ягодина.

Локомотив Пловдив започна със следния състав: 1. Господинов, 2. Родригес, 14. Саламастракис, 26. Маркес, 3. В, Георгиев, 24. Д. Георгиев, 16. Златински, 10. Сержиньо, 11. Даксон, 77. Лазаров, 99. Тасио.

Първото опасно положение в срещата бе в 5-та минута пред вратата на Господинов, когато Денич стреля опасно, но вратарят на Локомотив Пловдив изби топката в корнер.

Две минути по-късно Сержиньо се откъсна отдясно, след което влезе в наказателното поле на Ягодина и центрира прострелно, но никой от съотборниците му не успя да засече топката.

В 25-та минута Родригес направи добър пробив и нахлу в наказателното поле на Ягодина, след което центрира, Тасио стреля с глава, но прати топката над напречната греда.

Даксон отправи силен удар от фаул от около 30 метра в 27-та минута, но топката мина на метър от левия страничен стълб на вратата на Бонджулич.

В 38-та минута Миленкович стреля силно по земя от около 20 метра, но Йордан Господинов спаси.

През второто полувреме в игра за Локомотив Пловдив се появиха Жилков, Тодоров, Стефанов, Коцев, Спасов, Йорданов, Димитров, Маламов и Цеков. През втората част темпото на игра видимо спадна.

Годич стреля от фаул от много малък ъгъл в 68-та минута, Господинов показа рефлекс и изби топката.

Христо Златински стреля от границата на наказателното поле на Ягодина в 79-та минута, след което топката тупна коварно, но Настич успя да закове топката на гол линията.

В 85-та минута Маламов центрира остро от фаул в наказателното поле на Ягодина, след което Георги Стефанов стреля с глава, но топката излезе в аут.

Драги Коцев можеше да донесе победата на Локомотив Пловдив в 90-та минута, но от чиста позиция пропусна.

Следващата контрола на Локомотив Пловдив е в събота в Австрия срещу Сеница.