Локомотив Мездра спечели с 2:1 срещу молдовския Олимпия Балти в първи мач от група А на турнира Албена Къп. Двубоят се игра при слънчево вятър на терен 3 в курортния комплекс.

Локомотив Мездра поведе в резултата в 30-та минута с попадение на Виктор Софрониев, който след центриране от корнер засече топката и я прати в мрежата на Олимпия.

При идентична ситуация молдовците изравниха в 37-та минута с гол на Грицук.

Футболистите на Олимпия видимо отпаднаха през второто полувреме и дадоха изцяло инициативата на съперника, който в 65-та минута успя да вкара гол, който се оказа и победен. Негов автор е Кирил Джоров след пас на Балджийски от фаул.

В първия мач от група Б Калиакра Каварна и младежкия национален отбор на България завършиха 0:0.

Утре в 13 часа на терен Албена 1 един срещу друг излизат Берое и Монтана в мач от група Б. А по същото време отново в курортния комплекс един срещу друг се изправят Спартак Варна и Сиера Леоне юноши до 21 година.

Локомотив Мездра: Линков, Джоров, Пажин, Христозов, Станков, Софрониев, Керчев, Тодоров, Балджийски, Русев, Иса (Й.Господинов, Ст. Господинов, Коприваров, Кавдански, Боян Табаков, Петков)