Локомотив Мездра постигна втора поредна победа, след като се наложи с 2:1 срещу Берое при домакинството си от седмия кръг на А група.

Домакините стартираха мача по-активно и създадоха няколко опасни положения пред Пейков, но нямаха шанс да отбележат гол.

Все пак логичното се случи в 36-та минута, когато след центриране от корнер на Страти Илиев, Исмаил Иса засече топката с глава и я прати в мрежата на Пейков за 1:0.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа в 57-та минута, след като Цветан Зарев фаулира Ивайло Паргов в наказателното поле на Локомотив. Наказателният удар бе реализиран от Диан Генчев в 58-та минута.

Само четири минути по-късно Иво Иванов си изкарва втори жълт картон и така Берое доигра мача с човек по-малко.

Локомотив все пак стигна до победен гол в 74-та минута, когато Бамба, остана очи в очи с Боян Пейков и реализира за 2:1.

След тази победа Локомотив Мездра излезе от зоната на изпадащите и се намира на тринадесето място с 6 точки, докато Берое остава на пета позиция с 11 точки.