Отборът на Локомотив Мездра е част от огромния тото-скандал, който се разкрива в последните дни. Швейцарското интернет издание blick.ch сензационно разкри, че сред уговорените мачове са контролите на „железничарите” с Аарау и Йънг Бойс.

Мачовете на Локо Мездра с швейцарските отбори се играха на 13 и 17 ноември по време на паузата за мачовете на националните отбори, като и двата завършиха при резултат със загуба 0:5 за Локомотив.

По повод мача с тима на Георги Бачев, защитникът на Йънг Бойс Скот Сутер коментира пред местните медии, че през второто полувреме българският отбор сякаш е спрял да играе.

Още един факт, който говори за подобен вариант е това, че последните два гола за Йънг Бойс в мача с българите са паднали след автогол и дузпа, а петото попадение на Аарау срещу Мездра също е от дузпа…