Отборът на Локомотив Мездра постигна шеста победа в контролите, като „железничарите” все още не познават вкуса на загубата в подготвителния период. Днес тимът от Медра разгроми със 7:0 комшиите от Ботев Враца.

Домакините започнаха силно двубоя и успяха да поведат още в самото начало след два гола на Исмаил Иса, първият от дузпа.

В 30-а минута нападателят на Локо Десислав Русев бе повален в наказателното поле от защитника Петър Петров и реферът Валери Петворски отсъди втора дузпа, реализирана от Борислав Балджийски.

През втората част Локомотив отново започна с гол, отбелязан от Боян Табаков.

В 64-а минута Страти Илиев подаде към Табаков, който пусна към Любомир Тодоров и той покачи на 5:0.

Само минута по-късно Тодоров върна жеста, като изведе Табаков, който покрай вратаря на Ботев вкара за 6:0.

Емануил Борисов от Ботев Враца пропусна да отбележи почетен гол, като не успя да вкара от дузпа.

В края на двубоя защитникът на Локомотив Мездра Мартин Кавдански отблизо с глава оформи крайния резултат 7:0.

Следващата проверка на тима от Мездра е в събота на „Герена” срещу Левски.