Отборът на Локомотив Мездра записа първата си победа в предсезонната подготовка. Днес „железничарите” надиграха новака в А група Спортист Своге с 2:1, като това бе трета поредна победа за мездренчани над „шоколадите” в последната половин година.

Двубоят, който се игра на изкуствения терен в Мездра пред около 200 зрители, бе изключително динамичен, като двата тима си разделиха по едно полувреме. С два гола за Локомотив се отчете новото попълнение Десислав Русев, а почетното попадение за гостите от Своге бе дело на Стойчо Младенов.

Срещата започна със силен домакински натиск, като в 8-ата минута силен изстрел на Предраг Пажин от 25 метра мина на сантиметри над гредата. Само минута по-късно играч на Спортист върна топката към вратаря Тодор Кючуков, но той се подхлъзна и притичалият Десислав Русев вкара първия си гол с „червено-черната” фланелка. В 11-ата минута аржентинецът Херман Пиетробон стреля силно от границата на полето, но Господинов успя да парира удара му.

В 35-ата минута новото попълнение на мездренчани Мартин Керчев се пребори за топката в средата на терена и с хубав пас изведе Русев в полето. Бившият нападател на Вихрен овладя кълбото и с диагонален изстрел покачи на 2:0. Този резултата се запази до полувремето, въпреки че двата отбора пропуснаха няколко добри положения.

През втората част тимът на Стойчо Стоев бе по-активният на терена, докато играчите на Локомотив видимо намалиха оборотите. В 55-ата минута Петков стреля силно от границата на полето, но диагоналният му удар бе спасен от Стоянов.

В 72-ата минута дошлият на проби при „шоколадите” Бижев изведе хубаво Стойчо Младенов в наказателното поле и халфът с техничен изстрел покрай Линков намали резултата – 2:1.

Следващата контрола на Локомотив Мездра е в сряда от 13:00 часа срещу Ком-Миньор Берковица докато тимът на Своге заминава за Турция където ще сепроведе вторият етап от подготовкатя на тима

Съставите на двата тима:

Локомотив Мездра: Й. Господинов, Джоров, Пажин, Кавдански, Станков, Балджийски, Керчев, Петков, А. Тодоров, Русев, Иса (Линков, Ц. Зарев, С. Господинов, Христозов, Софрониев, Л. Тодоров, Р. Иванов, Гайтанов, Табаков, Димиев, Бончев, Л. Зарев)

Спортист Своге: Кючуков, Бачков, Тодоров, Л. Младенов, Дончев, Морена, Каседес, И. Димитров, Д. Димитров, Коруджиев, Пиетробон (Стоянов, Илиев, Димов, Цветков, Дениран, С. Младенов, Крумов, Бижев, Евгениев, Василев, Борисов, Гонсалес)