Локомотив Мездра загуби с 0:5 първия мач от турнето си в Швейцария, като съперник бе лидерът в местния шампионат Йънг Бойс, който бе без петима национали.

Въпреки разгромното поражение, железничарите ще могат да се похвалят, че са играли на стадион, който домакинства 3 мача от Евро 2008 – Стад де Сюис в Берн.

Възпитаниците на Войн Войнов изиграха едно прилично първо полувреме, в което получиха само един гол, в 28-ата минута.

След почивката обаче Йънг Бойс се развихри и направи 2:0 още в третата минута на втората част. Последните три попадения паднаха в последните 16 минути, като четвъртият гол за лидера в Швейцария бе от дузпа.

Във вторник от 18:00 часа българско време е вторият мач на Локо Мездра в страната на шоколадите и часовниците – срещу десетия в местния шампионат Аарау.

Локомотив Мездра: Иванов, Зарев, Господинов, Здравков, Христозов, Моралес, Софрониев, Илиев, Петков, Хазуров и Тодоров. След почивка в игра се появиха: Линков, Узунов и Каранейчев.