Рен удари с много късмет Локомотив София с 3:1 в първия мач от първия кръг в турнира за Купата на УЕФА. „Железничарите” направиха отлично първо полувреме, но се оказаха изоставащи в резултата след попадение на Жером Льороа. В 51-та минута българите изравниха чрез Марчо Дафчев. В 75-та Шейру изведе напред гостите от Западна Франция. В последната минута гостите решиха почти на 100 % крайният изход от двубоя след второ попадение на Льороа. Победата на французите сложи край на серията от 8 мача без загуба на локомотивци в евротурнирите.

Двата отбора се представиха пред съдията Дейвид Малкълм от Северна Ирландия в следните състави:

Локомотив Сф: 1. Голубович -13. Върбанов, 19. Савич (46 – 20. Лопеш), 24. Пасков - 11. Добрев, 17. Орачев, 18. Караджинов, 16. Коилов (60 – 30. Атанасов), 10. Дафчев - 14. Антунович (74 – 6. Златински) и 28. Балдовалиев

Рен: 30. Пуплен - 12. Фани, 3. Едман, 13. Хансон, 17. М'биа, - 14. Шейру, 27. Жьоншан (63 – 26. Марво), 7. Льороа, 24. Сорлен - 11. Томер (78 – 25. Емерсон) и 6. Вилтор (63 – 19. Бриан)

Футболистите на Стефан Грозданов бяха по-креативни на стадион „Българска армия” през първа част. „Железничарите” пробваха да намерят френската мрежа с изстрели от далечно разстояние, но на няколко пъти късметът им изневери. Гостите от своя страна предложиха безидейна игра в предни позиции, но след груба грешка на Савич в 39-та минута чрез Жером Льороа откриха резултата.

„Червено-черните” имаха леко превъзходство в началните 10 минути на двубоя. Първият шут по посока на една от двете врати бе в актива на българите – в 3-та минута след шут на Орачев, топката премина встрани от рамката на Пуплен. Шест минути по-късно след подаване на Балдовалиев, Антунович стреля от далечно разстояние, но отново ударът му премина встрани от френската врата. След 60 секунди Карджинов пробва на свой ред късмета си отдалеч – изстрелът му премина на 20-30 сантиметра от дясната греда на вратата на гостите.

Футболистите на Пиер Дреоси отговориха с чудесно изпълнен пряк свободен удар от М'биа в 14-та минута, но вратарят Голубович се разтегна и спаси шута на французина. Марчо Дафчев в 19-та минута отново пробва да изненада от далеч Пуплен, но изстрелът му пак мина на сантиметри от очертанията на френската врата.

Локомотивци се разминаха с гола и в 32-та минута – Орачев нахлу отдясно в наказателното поле пробва пас към Балдовалиев, топката рикошира в крак на французин и се отправи застрашително към гол линията на френската врата, но вратарят на Рен успя да я улови.

Шест минути преди края на първата част Дарко Савич сбърка фатално, френски нападател отне топката и организира опасна атака. Голубович на два пъти спаси удари на гостите, но при третият изстрел капитулира - Льороа откри резултата с удар отблизо.

На полувремето Стефан Грозданов смени виновника за гола Дарко Савич с Аделино Лопеш.

Само 6 минути след подновяването на играта Локомотив изравни – Марчо Дафчев изпълни чудесно пряк свободен удар на 25-30 метра от гол линията на Пуплен и изпрати топката в долния десен ъгъл на френската врата - 1:1. Веднага след това Льороа вкара втори гол, който за наша радост бе отменен заради засада. Интересното в случая бе, че тя бе маркирана от главния рефер Дейвид Малкълм, не от помощничката му Анди Реган.

Изравнителният гол оживи българите, но атаките им се разбиваха някъде пред наказателното поле на французите. В 63-та минута Жьоншан получи първият жълт картон в мача заради грубо нарушение срещу Лопеш. Малко преди това Димо Атанасов влезе на мястото на Христо Коилов.

Пиер Дреоси извърши две промени накуп в своя състав 25 минути преди края на мача – в игра влязоха Бриан и Марво на местата съответно на Жьоншан и звездата Вилтор. Няколко минути по-късно именно резервата Бриан, който шутира опасно, но Голубович боксира. В 70-та минута Караджинов подаде към Атанасов, който стреля силно, но ударът му мина встрани от вратата на гостите. В 74-та Грозданов извърши и третата си смяна, на мястото на Антунович се появи Христо Златински.

Четвърт час преди края на мача гостите стигнаха до втори гол, отново със солидна доза късмет. М'биа стреля от пряк свободен удар, топката мина през стената, стигна до Шейру, който отблизо не сбърка – 2:1 за Рен. Веднага след изпълнението на центъра топката стигна до Караджинов, който стреля от дъгата на наказателното поле, но шутът му мина на сантиметри от лявата греда на вратата Пуплен. Треньорът на „бретанците” Дреоси реагира като ужилен и веднага замени нападателя Томер със защитника Емерсон.

Вместо да изравнят възпитаниците на Стефан Грозданов получиха трети гол в 90-та минута. След бърза контраатака за гостите, Льороа бе изведен сам на празна врата и вкарва втория си гол в мача за 3:1.

Реваншът е на 4 октомври на „Рут дьо Лориен” в Рен - реванш, който се очертава като протоколен за Локомотив с оглед на днешния резултат.