Литекс победи с 1:0 шампиона на Македония Шкендия Тетово в контролен мач, игран в събота преди обяд в Ловеч.

Светльо Тодоров отбеляза единствения гол в 81-та минута.

През първото полувреме оранжевите имаха превъзходство, но положения пред двамата вратари липсваха. След почивката треньорът Атанас Джамбазки пусна някои от основните футболисти, както и юноши от школата. Шампионите имаха куп възможности пред македонския вратар, но пропуски направиха Флорес, Мирасема, Янев и на няколко пъти Тодоров. Опитният нападател все пак се реваншира 9 минути преди края. Тодоров заби красив гол с глава след асистенция на Том.След близо година отсъствие заради контузия в мача с Шкендия в игра се върна Сандриньо. Бразилският халф започна титуляр и бе заменен на почивката от Христо Янев. Джамбазки пък бе повикал няколко момчета от школата, които играха през второто полувреме. Това са Малинов, Станоев Тафраджийски и Руменов, който има мачове за първия отбор при Любослав Пенев.

Съставът на Литекс срещу Шкендия Тетово: Винисиус (46`, Александров), Страхил Попов, Итуа, Николов, Занев (61` К. Малинов), Жос (53` Руменов), Флорес (85` Станоев), Сандриньо (46` Янев), Джерманович (46` Том), Кодо (46` Тодоров), Мирасема (80` Тафраджийски).