Литекс победи Белите орли с 2:1 в контрола играна в Ловеч днес. Головете за „оранжевите” отбелязоха Бето да Силва в 1-та и Костадин Хазуров в 54-та минути. Спарингът бе в две полувремена по 40 минути. Наставникът на ловчанлии Ферарио Спасов използва в проверката следният състав: Илия Николов /54-Александров/, Бандаловски, Юрас /46-Р. Попов/, Камбон, Скерлев/ 46-Венков/ – Манолев, Генчев, Златинов, Томе /46- Уелингтом/ – Хазуров, Бето /46-Сандриньо/

За представителя на Западната Б група на терена излязоха: Михайлов, Харизанов, Бислимов, Върбанов, Атанасов, Тодоров, Бочков, Чуркин, Будинов, Харлов, Бънов.

Още в първата атака в мача бразилецът Бето да Силва бе изведен сам срещу вратаря на плевенчани и отбеляза за 1:0. В 54-та минута след центриране на Сандриньо отляво, Костадин Хазуров с глава след летящ плонж изпрати топката във вратата на Белите орли за 2:0.

Почетният гол за плевенчани отбеляза Красимир Бислимов в 83-та минута оформяйки крайното 2:1.

В петък Литекс ще изиграе вторият си спаринг през тази пауза в шампионата. Той отново е в Ловеч – от 17 часа срещу лидера в Западната Б група Локомотив Мездра.