Литекс победи Белхатов с 1:0 във втората приятелска среща между двата тима в рамките само на три дни. Мачът се игра на стадиона в немското градче Марл.

Старши треньорът на ловчанлии Ферарио Спасов започна със състав комбинация от отборите взели участие за по едно полувреме в първия двубой.

Оранжевите можеха да поведат още в четвъртата минута, но бразилецът Бето пропусна да се разпише, след като бе изведен от сънародника си Уелингтом сам срещу полския вратар Лех.

По-силната игра на Литекс даде резултат и в 12-тата минута Ивелин Попов вкара единственото попадение в мача след триходова комбинация започната от Уелингтом и Станислав Генчев.

Асистиралият за първото попадение Генчев имаше възможност да направи 2:0 малко по-късно, но от границата на наказателното поле реши да прехвърля вратаря Лех и ударът му премина над вратата.

Пет минути преди почивката Ивелин Попов бе изведен от Бето на добра позиция, но вратарят на вицешампионите на Полша спаси.

През втората част Ферарио Спасов направи осем смени, а Литекс продължи да диктува събитията на терена.

В 85-тата минута гол на Крум Бибишков бе отменен от съдията заради засада.

По време на целия двубой играчите на Белхатов не създадоха нито едно чисто положение пред вратата на Литекс.

Съставът на Литекс: 1. Ил. Николов, 2. Р. Попов, 3. Желев, 22. Пл. Николов, 5. Венков, 8. Уелингтом, 7. Генчев, 17. Бударен, 24. Златинов, 32. Ив. Попов, 11. Бето (12. Тодоров, 20. Бандаловски, 18. Бибишков, 23. Йеленкович, 10. Сандриньо, 16. Манолев, 27. Томе, 28. Паланков)