Литекс записа поредно равенство през зимната си подготовка. Ловчанлии завършиха 1:1 с Петролул Плоещ в контролата между двата тима, част от лагера им в Турция.

Христо Стоичков излезе следния стартов състав: Илко Пиргов, Кирил Динчев, Антон Недялков, Емил Грозев, Николай Бодуров, Жуниор, Армандо Ваюши, Томи Костадинов, Георги Миланов, Румен Руменов, Александър Цветков.

В продължение на втората част се появиха Евгени Александров, Ванжер, Страхил Попов, Никола Колев, Кирил Десподов, Реян Даскалов и Мартин Иванов.

Резултатът бе открит в 23-та минута, когато Николай Бодуров изведе с дълъг пас Георги Миланов. Халфът копна технично топката или елиминира централния бранител на Петролул, след което с десния крак вкарва с премерен удар за 0:1.

В ответната атака румънците се възползват от разбъркване пред наказателното поле, при което Хобан напредна и изравни за 1:1.

След почивката след многото смени двата тима не успяха да създадат нещо по-запомнящо се на терена и приключиха при равен резултат.

Така, Литекс записа ново равенство, след като преди два дни записа първата си победа през зимната подготовка над Марибор, а до преди това регистрираше само хиксове.