В мач от 17-я кръг на А група Литекс победи без проблеми с 2:0 Вихрен. Ловчанлии имаха тотално надмощие и логично спечелиха три точки.

Литекс поведе още в 3-та минута, когато Ивелин Попов центрира в наказателното поле на Вихрен и Нифлор с глава отбеляза първото попадение в срещата.

В 17-та минута Зоран Янкович изведе Михаил Венков в удобна позиция отляво, но защитникът центрира лошо и Ивелин Попов не може да играе с топката.

Пет минути по-късно Паес нахлу отляво и центрира, но Тодор Тодоров е на мястото си и лови.

В 27-та минута Михаил Венков центрира отляво, Нифлор стреля добре с глава, но топката минава на сантиметри над гредата.

В края на първото полувреме с топовен шут от линията на наказателното поле Том праща топката на сантиметри от левия стълб на Христов.

Второто полувреме започна с натиск на домакините и се наложи вратарят на Вихрен Христов да боксира топката от главата на Вилфред Нифлор след центриране на Момчил Цветанов.

В 58-та минута защитник на Вихрен блокира удар на Крум Бибишков от границата на наказателното поле.

Момчил Цветанов центрира от ъглов удар в 62-та минута и Ивелин Попов с глава праща топката зад Георги Христов.

В 69-та минута удар на Момчил Цветанов от фаул минава на милиметри от напречната греда на Христов.

След тази победа Литекс излезе на пето място с актив от 27 точки, а Вихрен остана в зоната на изпадащите.