Литекс постигна втори пореден успех на родната сцена,побеждавайки рутинно Беласица с 2:0 у дома в среща от четвъртия кръг на А група.

Миналата седмица на стадиона в Ловеч оранжевите сломиха Левски с 2:1, а в четвъртък победиха с 3:0 албанския Беса.

В началото на двубоя с Беласица футболистите на Литекс имаха претенции за игра с ръка на Петър Трифонов в наказателното поле, но съдията Кольо Данев остана безмълвен.

В 21-вата минута най-добрият играч на ловчанлии от началото на шампионата Уелингтом откри резултата с изстрел от 23 метра, който влетя под напречната греда на Христо Бахтерлиев.

До края на първата част Ивелин Попов създаде две опасности пред вратата на петричани, но капитанът на гостите Антон Личков игра стабилно при двете ситуации.

Беласица можеше да изравни още във втората минута след почивката, но удар с глава на Даниел Дюлгеров отблизо мина над вратата на Тодор Тодоров..

Вратарят на гостите Бахтерлиев направи невероятно спасяване след удар с глава на Уелингтом от четири метра в 55-тата минута, а в следващата атака удар на Бето мина над гредата.

Последваха опасни изстрели на Станислав Манолев, Генчев и Фабиен Бударен, но нито един от тях не порази целта.

Две минути преди края на редовното време националът Ивелин Попов бе изведен от Бударен и с премерен удар от точката на дузпата направи резултата 2:0 и уби интригата в срещата.

След двата поредни успеха ловчанлии вече имат седем точки и се изкачиха на седма позиция в класирането. Беласица е на 14-то място с три точки от четири мача.

Съставите на двата отбора:

Литекс: 12. Тодоров, 2. Р. Попов, 6. Юрас, 22. П. Николов, 5. Венков, 8. Уелингтом (72 – 7. Генчев), 10. Сандриньо, 17. Бударен, 26. Томе (68 – 16. Манолев), 32. Ив. Попов, 11. Бето (60 – 9. Хазуров)

Беласица: 21. Бахтерлиев, 2. Диано, 3. Трифонов, 4. Личков, 6. Петров, 8. Маркес, 10. Пройков (63 – 19. Гаджев), 11. Дубала, 16. Дюлгеров (84 – 14. Николов), 17. Орловски, 23. Господинов (75 – 9. Кабранов)