Литекс разби Хирошима с 8:3 във втората си контролна среща от подготвителния лагер в Анталия. Ловчанлии бяха по-убедителни и заслужено победиха.

Още в 5-та минута „оранжевите” откриха резултата с попадение на Стивън Офе. Ивелин Попов центрира от корнер и ганаецът с плонж с глава вкара топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. Минута по-късно Сандриньо проби отляво и пусна успоредна на гол линията топка, Бибишков не сгреши и отбеляза за 2:0 в 7-та. В 13-та Ивелин Попов бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бандаловски. Последва солова атака на Попов, но вратарят на японския тим Коно успя да спаси. Бибишков вкара втория си гол в двубоя в 21-та минута след пас на Попов.

Второто полувреме започна с смяна в състава на Литекс. Мишо Венков напусна терена, а на негово място влезе холандецът Тайс Слайтер.

В 48-та минута японците намалиха преднината на Литекс с гол на Маеда. „Оранжевите” отново дръпнаха с 4 гола разлика, след като в 54-та Тайс Слайтер открадна топката от противников играч, влезе отляво в наказателното поле и технично прехвърли вратаря за 5:1. Три минути след това от пряк свободен удар от 23 метра Родич би покрай стената и вкара кълбото в долния ляв ъгъл на вратата. В 68-та минута падна поредният гол в срещата, за Хирошима вкара Ирисуне. Втората рокада в състава на ловчанлии дойде в 69-та минута, когато Борислав Хазуров замени Бибишков. Минута след това Родич реализира втория си гол в мача и оформи символичния за България резултат 7:2. Третата смяна Люпко Петрович направи в 75-та минута, на мястото на вратаря Господинов в игра влезе Александров. 7 минути преди края на двубоя съдията отсъди непряк свободен удар в полза на азиатския отбор и Маеда направи резултата 7:3. В 89-та борислав Хазуров засече центриране на Ивелин Попов отдясно и оформи крайното 8:3.

Старши треньорът на Литекс Люпко Петрович заложи на следния стартов състав: Господинов, Родич, Бибишков, Бандаловски, Николов, Генчев, Венков, Ив.Попов, Офе, Сандриньо, Кр.Георгиев.