Отборът на Литекс записа престижно равенство срещу Ред Бул Залцбург във втората си контрола за годината. На стадион „Джабал Али” в Дубай срещата завърши 0:0, а шампионът на Австрия профука дузпа. Старши треньор на Залцбург е всеизвестният италиански специалист Джовани Трапатони.

Наставникът на Литекс Миодраг Йешич даде шанс на всичките си налични футболисти, а бившият футболист на Левски Емил Ангелов започна като титуляр за „оранжевите”.

Двубоят бе равностоен като цяло, а най-интересната ситуация бе две минути преди края на първото полувреме. Тогава съдията Реджеб Мухамед отсъди доста спорна дузпа в полза на австрийския първенец за игра с ръка на българския футболист в наказателното поле. От бялата точка обаче Ауфхаусер стреля в аут и запази нулевото равенство.

През втората част и двата отбора извършиха редица смени, които накъсаха играта. Бибишков, Жуниор и Сичеро имаха изгодни положения, но не съумяха да открият резултата.

Това е второ равенство от две срещи за Литекс от началото на 2008-ма година. В първата си среща „оранжевите” направиха 1:1 със сирийския Ал Карама.