Отборът на Литекс постигна първа победа в дублиращата група. В мач от третия кръг игран в Ловеч „оранжевите” удариха с 2:0 благоевградския Пирин. Първият гол в мача отбеляза французинът Джереми Аседо в 34-та минута след асистенция на бившето „орле” Страхил Попов. Отново той подаде на бразилеца Едуардо дос Сантос – Дубала за 2:0 в 55-та минута.

Освен Дубала и Аседо в мача участие взеха играещите в първия тим на ловчанлии Тодор Тодоров, Пламен Николов и Момчил Цветанов. В първите два кръга от първенството на дублиращите отбори Литекс записа две равенства – 0:0 със Славия и 4:4 с Миньор Перник.

Дублиращият отбор на Сливен победи дублиращия състав на Спартак (Варна) с 2:1.

За Сливен се разписаха Иван Коконов в 25-та минута и Валентин Веселинов в 32-та, а почетното попадение за гостите бе дело на Йордан Пенев 72-та минута.

Главният съдия Павлин Тютюнджиян от Хасково показа два червени картони на футболистите от Варна - Данаил Борисов и Михаел Михалев.

Локомотив София – Вихрен 5:0

Локомотив Мездра – Миньор Перник 5:2

Черно море – Ботев 4:1