Литекс победи с 1:0 датския първодивизионен Сьондериске в последната си контрола в Турция. Мачът трябваше да се играе във вторник вечерта, но бе отложен с 15 часа заради пороен дъжд.

Томи Костадинов, който влезе през втората част, донесе успеха на ловчанлии. Той се разписа в 70-ата минута. Привлеченият от Чавдар Етрополе полузащитник засече с глава центриране на Никола Колев.

През първото полувреме шампионите имаха пълно превъзходство, като на три пъти пропуснаха да открият резултата. Първо, Марсело Никасио бе изведен в удобна позиция, бразилецът мина и вратаря, но защитник изчисти пред голлинията. След това Момчил Цветанов прехвърли празната врата, а накрая Георги Миланов свали топката на Итуа Онанга в наказателното поле, но французинът стреля в аут. До почивката датския тим нито веднъж не застраши вратата на Илко Пиргов.

През второто полувреме Томи Костадинов можеше да отбележи още едно попадение, засичайки добър пас на Янаки Смирнов, но датският вратар спаси. Сьондериске имаха само една ситуация за гол, но резервният вратар Александров се намеси решително. Удар да датски нападател пък среща гредата, но при това положение бе маркирана засада.

Така активът на оранжевите в контролите в Турция е две победи и три загуби - 1:0 Сьондериске, 2:1 Петролул, 0:1 Клуж, 1:2 Цървена звезда и 1:3 Кубан

Литекс се прибира в България в четвъртък в 18,20 часа с редовен полет от Истанбул.

Съставът на Литекс: Пиргов, С. Попов., Жос, Итуа, Занев, Сандриньо, Янев, Г. Миланов, Цветков, Никасио, Цветанов (влезли след почивката: Александров, Динчев, Божиков, Бодуров, Тодоров, Смирнов, Руменов, И. Миланов, Костадинов, Ваюши, Колев).