Литекс постигна лесна домакинска победа с 3:1 над Рилски спортист в мач от 17-ия кръг на А група.

Ловчанлии откриха резултата в 26-та минута на срещата. Живко Желев се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Пътников. Десет минути преди почивката Сичеро реализира второто попадение за „оранжевите” след центриране на Ивелин Попов от ъглов удар. В 83-та минута на двубоя Бето направи резултата класически. Почетния гол за Рилски спортист вкара Гемеджиев в самия край на мача (88). Нападателят отбеляза от дузпа, отсъдена от рефера Мартин Богдев за нарушение на Тодор Тодоров срещу Стефанов.

Литекс: Тодоров, Берберович, Сичеро, Желев, Венков (82. Занев), Ив. Попов (69. Манолев), Генчев, Р. Попов, Уелингтом, Бето да Силва, Бибишков (52. Сандриньо).

Рилски спортист: Бело, Радуканов, Александров (62. Фидел), Гемеджиев, Цветков, Киров, Костадинов (75. Пл. Крумов), Пътников, Мамаду (46. Маринов), Стефанов, Щърков.