Шампионът Литекс победи с 3:0 Хеброс Харманли в първата си контрола от повторния лагер в Свиленград. Мачът се игра в три полувремена по 30 минути на стадиона в Харманли. Дебютно попадение за „оранжевите” вкара централният нападател Марсело Никасио. Бразилецът бе привлечен през зимната пауза. Останалите две попадения бяха дело на бранители – Николай Бодуров и Петър Занев. Участие в двубоя взе каращият проби в тима на Литекс Хуан Хосе Наваро. Испанецът, който се подвизава във втория тим на Севиля се присъедини преди два дни към тима. Двата тима игра вече веднъж тази зима – в първата си контрола от началото на подготовката Литекс разгроми родния тим на Стоичков с 6:0.

Наставникът на „оранжевите” Христо Стоичков избра следните 11, които стартираха първата третина в контролата: Евгени Александров - Страхил Попов, Илия Миланов, Пламен Николов, Васил Божиков - Хуан Хосе Наваро, Томи Костадинов, Никола Колев - Момчил Цветанов, Светослав Тодоров, Галин Иванов

През първите 30 минути не падна гол. Стоичков направи няколко промени в началото на втората третина. В игра се появиха вратаря Конов, Кирил Динчев, Румен Руменов, Борислав Борисов, Ангел Здравчев и Янаки Смирнов. Последния удари греда в началото на частта.

В началото на третата част шампионите вкараха чрез Николай Бодуров. Последва попадение на друг защитник - Петър Занев. Третият гол бе дело на новото бразилско попълнение Марсело Никасио. Кариоката се разписа за сефте с „оранжевия“ екип. Никасио имаше още възможности, но на три пъти изпусна сам срещу вратаря.

В последните 30 минути Христо Стоичков пусна изцяло нова единадесеторка в игра: Илко Пиргов – Николай Бодуров, Максим Жос, Бернар Итуа, Петър Занев - Сандриньо, Александър Цветков, Христо Янев - Георги Миланов, Марсело Никасио, Армандо Ваюши.

Следващата контрола на Литекс по време на лагера в Свиленград е на 27-ми януари срещу втородивизионния Нефтохимик.