Литекс записа класическа победа над македонския Работнички в контрола играна на градския стадион в Ловеч. И трите попадения за възпитаниците на Станимир Стоилов паднаха през първата част.

Резултатът в мача откри Ду Бала с попадение още в шестата минута на двубоя. Бразилецът бе точен с глава след асистенция на юношата на тима Страхил Попов. В 28-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение на вратаря срещу Емил Ангелов. Зад топката застана Бибишков и с прецизен удар успя да увеличи преднината на „оранжевите”.

В 34-ата минута отново Ду Бала бе точен след куриозна грешка на вратаря Ангеловски. Стражът изпусна топката необезпокояван от никой в наказателното поле, а притичалият Ду Бала не срещна трудности да покачи на 3:0.

В друга проверка от днес Локомотив София също записа победа. Столичните железничари се наложиха с 2:1 над Академик. Головете за Локомотив бяха дело на Богданович и Балдовалиев, докато за „студентите” точен бе Петков.