Литекс се наложи с 3:0 над втородивизионния Видима-Раковски във втората си лятна контрола. Оранжевите постигнаха преди няколко дни победа със същия резултат над друг отбор от единната Б група.

Футболистите на Христо Стоичков доминираха изцяло и освен трите гола, създадоха още 5-6 чисти положения за гол. Страхил Попов пък нацели гредата.

Още в 3-ата минута суперталантът Никола Колев откри резултата с хубав далечен удар, като за него това е втори гол във втора контрола. Герасим Заков също вкара втори гол във втория летен мач на отбора. В 24-ата минута той засече центриране от ляво на Васил Божиков и удвои аванса на домакините.

Малко преди края на полувремето Страхил Попов улучи гредата и пропусна да покачи на 3:0. В 70-ата минута пък Янаки Смирнов пропусна да се разпише от дузпа, но 4 минути преди края на мача Румен Руменов оформи крайния резултат, също от дузпа.

Следващата проверка на Литекс е в неделя от 20.00 часа в Букурещ срещу местния Стяуа.

Състав на Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Илия Миланов, Васил Божиков, Александър Цветков, Георги Миланов, Момчил Цветанов, Армандо Ваюши, Никола Колев, Герасим Заков (Евгени Александров, Мартин Иванов, Кирил Десподов, Емил Грозев, Антон Недялков, Томислав Костадинов, Ангел Здравчев, Кирил Динчев, Борислав Борисов, Симеон Славчев, Янаки Смирнов, Румен Руменов).