Отборът на Литекс записа първата си победа по време на подготвителния лагер в Дубай. В последната си контрола ловчанлии разбиха с 4:0 тунизийския Есперанс. Головете за ловчанлии паднаха в последните 20 минути на мача, като на два пъти се разписа новопривлеченият френски нападател Вилфред Нифлор, а по едно попадение добавиха Момчил Цветанов и Станислав Генчев.

Наставникът на Литекс Миодраг Йешич започна двубоя с африканците със следния стартов състав: Илия Николов - Станислав Манолев, Седрик Канбон, Пламен Николов, Михаил Венков – Уелингтом, Небойша Йеленкович, Ивелин Попов, Карлос Томе - Емил Ангелов, Ду Бала. Сърбинът даде шанс за изява на тримата си вратари като всеки от тях престоя на терена по около 30 минути.

През първото полувреме „оранжевите” бяха по-активният тим, но не успяха да стигнат до гол. В 18-та минута Ду Бала, който дебютира с „оранжевата” фланелка овладя топката с гърди и от 30-ина метра стреля от воле. Топката премина на няколко сантиметра над гредата. Пет минути преди края на частта ловчанлии реализираха бърза контраатака – Уелингтом направи 30 метров пробив и изведе Емил Ангелов сам срещу вратаря, бившият нападател на Левски обаче от 6-7 метра би в аут.

Втората част премина изцяло под диктовката на българския тим. Йешич пусна в игра Сичеро, Юрас, Генчев, Сандриньо, Скерлев, Нифлор, Янкович, Цветанов и Берберович. Над всички блестеше младият халф Момчил Цветанов, който направи най-интересните ситуации пред вратата на тунизийците. В 55-та минута той проби отляво, излъга двама съперници и върна на чиста позиция на линията на наказателното поле откъдето Янкович би във вратаря.

Четвърт час по-късно младокът откри резултата – Вилфред Нифлор с глава го изведе сам срещу вратаря и Малкия Шивач не сгреши – 1:0. След две минути литекс удвои преднината си - Цветанов изведе Генчев отляво, той центрира към Нифлор и французинът с глава направи 2:0, вкарвайки първия си гол за Литекс.

В 80-та минута резултатът стана класически след силен и точен шут на Станислав Генчев от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Нифлор вкара втория си гол в мача, след като Цветанов от фаул качи топката на главата му. Ловчанлии можеха тотално да съкрушат съперника си минута преди края на редовното време след като Нифлор с глава изведе Цветанов, той прехвърли вратаря на домакините, но защитник на Есперанс изчисти от гол линията.

Така Литекс си тръгва от Дубай с една победа след 4:0 над Есперанс, две равенства (1:1 с Ал Карама и 0:0 с Ред Бул Залцбург) и една загуба 0:2 от руския шампион Зенит Санкт Петербург. Тимът се прибира утре в България.