Отборът на Литекс победи със 7:0 Видима Раковски в последна контролна среща преди подновяването на шампионата.

Резултатът за ловчанлии откри Бето в 8-та минута след центриране на Роберт Попов. Бразилецът оформи своя хеттрик, след като отбеляза още два гола в 47-та и 64-та минута. С две попадения се отличи капитанът на „оранжевите” Набойша Йеленкович (11, 31). По един гол отбелязаха Бибишков и Манолев съответно в 43-та и 78-та минута.

Старши треньорът Люпко Петрович представи титулярния си състав за пролетния полусезон: Тодоров, Берберович, Желев, Сичеро, Венков, Ивелин Попов, Роберт Попов, Йеленкович, Уелингтом, Бето, Бибишков. Като резерви участие в мача взеха: Бандаловски, Николов, Генчев, Паланков, Слайтер, Родич.

Наставникът на Видима Костадин Ангелов заложи на следните единайсет: Иванов, Борисов, Ашимов, Йорданов, Райчев, Писаров, Драгнев, Мекиков, Дичев, Драго Иванов, Стойчев.