Литекс победи с 4:0 втородивизионния Белите орли. Ловчанлии вкараха головете си в последните 25 минути на мача. Без няколко основни футболисти Люпко Петрович даде шанс на играчите, които по-рядка взимат участие през пролетния полусезон и трима юноши.

През първото полувреме домакините въпреки превъзходството си създадоха малко положения пред вратата на съперника. След почивката обаче, „оранжевите” се разиграха и в 65-та минута бразилецът Том откри резултата с техничен удар, след като елегантно се освободи от плевенските бранители. Четири минути по-късно той сервира топката на Златинов, който покачи на 2:0. В 80-та минута Сандриньо също се разписа, а крайното 4:0 оформи Бето две минути след това, след като изпълни точно дузпа. Веднъж и гредата помогна на плевенчани.

Освен националите, които отсъстват от състава на Литекс не играха още Живко Желев, Джемал Берберович и Небойша Йеленкович. Първият ще пропусне мачът с Ботев, който бе изтеглен в събота заради натрупани картони, а другите двама са контузени.

Литекс: Господинов(46’ Тодоров), Робърт Попов (46’ Манолев), Кирилов, Николов, Венков, Генчев, Слайтер (46’ Том), Златинов (88’ Филипов), Сандриньо (88’ Колев), Родич (75’ Бончев), Бибишков (70’ Бето)