Литекс победи Локомотив София с 1:0 в дербито на 10-тия кръг от А група пред около 1300 зрители на столичния стадион в квартал „Надежда”.

В тежкия за окото мач, единственото попадение реализира бразилецът Том в 41-та минута.

След успеха, „оранжевите” изпревариха „железничарите” във временното класиране и вече са на трета позиция.

В средата на първата част Дока, който бе най-активният футболист в състава на Литекс, нацели гредата на Галев. В крайна сметка гостите успяха да открият резултата в края на сравнително равностойното първо полувреме, което се отличаваше предимно с игра в центъра на терена.

В 41-та минута Дока пусна хубав пас по земята в наказателното поле, топката пропуснаха първо Нифлор, след това и Христо Янев, тя отиде в Том, който овладя и стреля покрай Галев, за да вкара за 1:0.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които обаче не успяха да се възползват максимално от него и не съумяха да стигнат до изравняване на резултата. Ловчанлии пък изравниха играта и така и не допуснаха гол във вратата на Голубович.

След успеха, Литекс се изкачи на 3-то място с актив от 22 точки. Локо Сф пък се смъкна на 4-та позиция с 20 точки.