Литекс постигана изразителна победа над непретенциозния тим на Светкавица, като гост на стадион Димитът Бурков в 18-тия кръг на „А“ група. Головете за ловчанлии отбелзаха Никасио в 28-ата и в 55-ата минута, и Миланов в 59-ата минута. Почетното попадение за домакините рализира Илиев в самия край на мача (84-ата минута) от дузпа отсъдена за нарушение на вратаря Илко Пиргов. След тази ситуация стражът на тима от града на люляците бе изгонен за втори жълт картон. Това бе втора дузпа на Светаквица в тази среща.

Литекс победи Светкавица без вратар  и след  две дузпи за домакините

източник: снимки: Цветомир Петров

Литекс доминираха през по-голямата част от мача, като поведоха още в 28-ата минута след попадение на Никасио, срещу когото бе отсъден фаул за нарушение. Той самият се нагърби с изпълнението и след прецизен удар откри резултата.

Малко по-късно в 39-ата минута реферът Радан Мирянов отсъди дузпа за Светкавица. Илко Пиргов фаулира непозволено Кънев в наказателното поле, за което получи и жълт картон. След последвалото изпълнение, резултатът остана непроменен, тъй като Пиргов спаси удара.

При този резултат (0:1) започна и втората част, когато в 55-ата минута Никасио отново бе в прегръдките на своите съотборници. Занев му подаде точен пас, той остана сам срещу вратаря на домакините Тодоров и направи резулата 0:2. 4 минуто по-късно Миланов бе безгрешен, след като мушна топката за 0:3.

Най-интересното се случи в самия край на срещата, когато Илко Пиргов си позволи да играе за втори път непозволено в границите на наказателното поле, този път срещу Илиев, който се откъсна сам срещу него. За необмислената си постъпка Пиргов получи втори жълт картон, а на домакините бе дадено  правото за втори път да стелят от точката на дузпата.

На вратата за гостите застана Миланов, тък като старши треньорът на тима Христо Стойчков бе изчерпал смените си. След изпълнението на Илиев бе оформен и крайният резултат на срещата 1:3.

След този победа Литекс има 34 точки и заема 5-та позиция във временното класиране, а Светкавица продължава да е последен с актов от 2 точки.