Шампионът на България по футбол Литекс победи с 2:1 руския Терек Грозни, чийто старши треньор отскоро е бившият холандски национален нападател и футболист номер 1 на Европа за 1987 година Руд Гулит.

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато след серия от карамболи в наказателното поле на българския отбор топката попадна в Тиуа, който с точен удар по земята откри резултата. От този момент обаче инициативата изцяло бе в българския отбор и към вратата на Джанайев следваха атака след атака. В 31-та минута отлично центриране на Момчил Цветанов намери Георги Миланов на втората греда и Миланов с глава изравни.

В 37-та минута Николай Бодуров за разкарване на топката получи втори жълт и съответно чрвен картон и на неговото място влезе френският защитник Александър Барт.

В 54-та минута Яченко спря с ръка в наказателното поле центриране на Том и главният съдия Александър Егоров отсъди дузпа. Зад топката застана Том и от бялата точка бе безпогрешен - 2:1 за Литекс, при който резултат завърши и мачът.

Най-доброто положение за изравняване за отбора на Терек бе в 77-та минута, но ударът от фаул на българския национал Благой Георгиев мина на сантиметри край гредата.

Старши треньорът на Литекс Любослав Пенев започна със следния стартов състав: Винисиус Баривйера, Джамал Берберович, Михаил Венков, Пламен Николов, Николай Бодуров, Алиона Пепе Диуф, Дока Мадурейра, Страхил Попов, Георги Миланов, Небойша Йеленкович, Момчил Цветанов.

През второто полувреме Любослав Пенев пусна в игра и Ангел Здравчев, Петър Занев, Румен Руменов, Илия Миланов, Христо Янев, Том и Деян Джерманович.

В отбора на Терек Грозни в 46-та минута влезе в игра полузащитникът на българския национален отбор Благой Георгиев.