Литекс постигна разгромна победа над Ботев в мач от 14-ия кръг на А футболна група. „Оранжевите” се наложиха с 6:0 над пловдивчани пред собствена публика в Ловеч. Два гола за категоричния успех отбеляза Ивелин Попов, по един добавиха Бето, Сандриньо, Янкович и Бибишков.

През първото полувреме около 300-те зрители на Градския стадион в града на покрития мост не видяха нещо кой знае колко интересно. Домакините доминираха, но трудно стигаха до голови положения. В 30-та минута капитанът на „оранжевите” Роберт Попове проби отдясно и бе спънат от Красимир Кръстев в наказателното поле. Реферът Стефан Спасов отсъди дузпа, която Ивелин Попов хладнокръвно реализира.

На почивката Миодраг Йешич пусна в игра Зоран Янкович на мястото на инертния Томе и това преобрази действията на ловчанлии в предни позиции. В 50-та минута Уелингтом центрира от пряк свободен удар отляво, Роберт Попов свали топката с глава на намиращия се на метър от гол линията Бето, който на празна врата удвои резултата.

10 минути по-късно Янкович върна хитро топката към нахлуващия Сандриньо и „кариоката” с удар от дъгата на наказателното поле направи 3:0. Четвъртият гол за домакините отново падна след точно изпълнена дузпа от Ивелин Попов. В 65-та Уелингтом бе фаулиран в наказателното поле и Стефан Спасов посочи за втори път бялата точка.

Три минути по-късно Янкович ознаменува завръщането си в Ловеч след шест сезона с гол. Натурализираният сърбин довкара отбитата от Славчо Тошев топка след силен удар на Ивелин Попов. Крайното 6:0 оформи резервата Крум Бибишков отново след асистенция на бившия национал – това стана в последната минута на второто полувреме. Тогава Роберт Попов центрира отдясно, Янкович стреля със странична ножица. Топката тупна в земята и отиде към Бибишков, който надскочи неубедителния в този двубой Славчо Тошев.

Така Литекс записа първа домакинска победа след близо месец и половина. „Оранжевите” биха за последно на Градския стадион в Ловеч Видима Раковски с 4:1 на 23-и септември.

Отборът на Йешич е на пето място с 23 точки, а Ботев е с 10 точки по-малко на 11-та позиция.