Литекс претърпя втора загуба в летните си контроли. След поражението от Стяуа с 0:3 в Букурещ, оранжевите отстъпиха в Правец на гръцкия Атромитос с 1:2.

Гостите откриха още в петата минута след далечен удар на Иглесиу. В последните секунди на първото полувреме Карагунис се възползва от разбъркване и неубедителна игра на ловешкия вратар Евгени Александров и покачи на 2:0.

Евгени Александров обаче се реваншира за грешката си и в 67-та минута спаси дузпа на Карагунис, а след това отрази и още няколко опасни удара.

В 90-та минута Момчил Цветанов вкара за 1:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

За Литекс играха: Пиргов, Илия Миланов, Бодуров, Недялков, Божиков, Йеленкович, Цветков, Колев, Галин Иванов, Ваюши, Герасим Заков /Александров, Цветанов, Тинчев, Десподов, Грозев, Борисов, Смирнов/.

Следващата контрола на Литекс е на 28 юли, събота, от 20,00 часа срещу кипърския Апоел Лимасол на градския стадион в Ловеч.