Литекс надигра ОФК Червен бряг като гост, но по стар навик изпусна половин дузина положения и приятелската среща завърши с равенство 1:1. „Оранжевите“ бяха безспорно по-добрият тим на терена, но не съумяха да си вкарат ситуациите, докато домакините, които са лидери в Северозападната В група, се възползваха от единствения си шанс, съобщава сайтът на ловчанлии.

Тренировъчният спаринг премина в две части от по 40 минути. С оглед на разликата в класите, логично ловчанлии натиснаха съперника си от самото начало и набързо сътвориха няколко опасни рейда към вратата на Христов, но сенегалецът Коли, Иса и Г. Иванов не успяха да вкарат. В 28-та минута Литекс поведе в резултата. Кирил Динчев изведе с отличен пас Галин Иванов зад гърба на отбраната, а той от своя страна подаде към връхлитащия Томи Костадинов, за когото не беше проблем да я мушне в мрежата.

Литекс излезе през второто полувреме с шест смени в състава си, а постепенно Камата подмени и всичките си започнали мача футболисти. Първи игрови минути след отсъствие заради контузии записаха Цветанов и Недялков, шанс бе даден и на трима юноши от школата. В 57-та минута ловешкият ариергард подцени центриране отдясно и домакините стигнаха до изравнителен гол дело на Милен Тонев. Попадението активизира „оранжевите“ които се разиграха, но изпуснаха три идеални възможности за гол в последните минути. Първо Башов се озова сам срещу вратаря, но вместо да го разстреля от упор, той реши да комбинира и атаката пропадна. После на изгодна стрелкова позиция излезе и Цветанов, но силният му шут бе майсторски спасен от стража на Червен бряг. Едон Хасани също пробва силата на удара си от 20-тина метра, но нацели страничната греда, а малко по-късно директно от корнер албанецът удари и напречния стълб.

ОФК Червен бряг - Литекс  1:1

0:1 Костадинов 28