Литекс победи Левски с 2:1 като гост в първия мач от 33-ия кръг на А група. И трите попадения паднаха през първата част, а двата гола за ловчанлии бяха отбелязани след съмнителни положения за засада.

Първите двадесет минути се характеризираха с дезорганизация и в двата тима, много брак при подаванията и никакви възможности пред двете врати.

Статуквото бе нарушено от грешка в "синята" защита в 23-ата минута. Джемал Берберович хвърли подаване от дясното крило към Вилмар Джордан, който продължи топката зад гърба си, а зад него Павел Чмовш не се намеси изобщо. Така Армандо Ваюши се озова на стрелкова позиция сам срещу Балжевич и с левия крак албанецът вкара за 1:0.

Левски отговори три минути по-късно с положение за Мисяк. Младокът се озова сам срещу Пиргов след изпълнение на корнер, но ударът му отблизо бе блокиран от Илко Пиргов.

Последва нов епизод на затишие, преди Литекс да вкара втори си гол в мача. Той дойде малко преди почивката, а при отбелязването му, както и при първото попадение, останаха сериозни съменния за засада. Джордан получи топката до дъгата и подаде към Румен Руменов. Последният първоначално се засуети и позволи на Блажевич да избие топката. Тя попадна у Ваюши, който също бе блокиран от Блажевич. При добавкатата обаче Руменов бе безпощаден.

Литекс наказа Левски насред Герена със съмнителни голове

източник: Георги Димитров, Gong.bg

Финалният щурм на Левски бе още по-масиран, но добре подредената отбрана на госитите успя да отблъсне всички атаки, запазвайки резултата от първото полувреме.