Литекс се наложи с 1:0 над Локомотив Пловдив след пореден хубав мач между двата състава. През есента в Пловдив двата състава направиха атрактивно реми, но днес и с малко повече късмет ловчанлии стигнаха до трите точки. Така Литекс запази преднината си пред втория в подреждането Левски.

“Оранжевите” са допуснали само едно попадение във вратата си през пролетния полусезон, макар че това бе най-слаборезултатният им мач до момента. Любослав Пенев не можеше да използва наказания си голмайстор Дока Мадурейра, но новото попълнение Деян Джерманович вкара втория си гол с екипа на Литекс, и така донесе успеха.

През първото полувреме домакините имаха по-добрите положения, като в 13-та минута Христо Янев направи невероятен пропуск, като от няколко метра непокрит стреля над гредата.

В 22-та минута Папа Диуф проби, върна леко назад към Георги Миланов, и младокът стреля силно от дъгата пред наказателното поле, като само добрата намеса на Лучини спаси Локо Пд. В края на полувремето, след центриране на Том отдясно, малко преди аут линията, точно пред главата на Момчил Цветанов Юнес Бенжалюн изби, за да запази равенството.

Неприятната вест за Любо Пенев бе травмата, която получи Петър Занев преди почивката, и която наложи смяната му в началото на второто полувреме. Занев вероятно няма да може да играе и за националния отбор на България следващата седмица.

Втората част стартира с няколко последователни смени, една от които бе точно появата на Джерманович. Литекс пропусна нови две добри ситуации, на Диуф и Том, а Йордан Тодоров не успя да се възползва от грешка в отбраната на домакините, която го остави очи в очи с Виничиус.

Най-уникалният момент в мача бе в 75-та минута, когато Локомотив пропиля златния си шанс - на три пъти! Първо Тодоров стреля от пет метра, Виничус отби с крак, но топката попадна в Раймонди, който от границата на малкия пеналт удари напречната греда, а отбитата топка бе стреляна отново от Христо Златински, който от седем-осем метра сам, би над гредата.

Пет минути по-късно Джерманович показа крачка, като навлезе отляво в наказателното поле, и въпреки малкия ъгъл, който си остави, успя да стреля, и Лучини с късмет изби.

В 85-та минута обаче късметът вече бе на страната на Джерманович. Том проби отдясно, стигна почти до аут линията, центрира по трева успоредно на гол линията, и от два метра Джерманович, оставен непокрит, без проблем вкара единственото попадение в мача.

До края на двубоя Неделчо Матушев пусна в игра нов нападател, в лицето на Драги Коцев, но нищо не се промени в резултата, и Литекс стигна до победата.