Отборите на Литекс и БАТЕ Борисов не успяха да излъчат победите в контролата, която играха в Турция, където двата тима са на подготовка. Възпитаниците на Христо Стоичков показаха по-добра, като дори стигнаха до гол през първото полувреме, но той бе отменен заради засада. Тимът от Беларус се отчете с две греди в последните минути на срещата.

Първата добра ситуация пред вратата на БАТЕ дойде още в 9-ата минута, когато Ванжер се озова на стрелкова позиция, но белоруският вратар излезе и го фаулира на границата на наказателното поле. При фаула, зад топката застана Георги Миланов, който стреля добре, но Горбунов отрази.

В 23-ата минута Исмаил Иса се възползва отлично от подаване на Бодуров и прехвърли вратаря на БАТЕ, но страничният рефер вдигна засада и голът бе отменен. Минута преди края на полувремето Томи Костадинов пропусна от близко разстояние, след като стреля над вратата.

През второто полувреме, тимът на БАТЕ вдигна оборотите и започна по-често да гледа към българската врата. След центриране в наказателното поле на Пиргов и рикошет в крак на бранител в „оранжево“, топката срещна напречната греда, а след това вратарят улови. В 77-ата мнута, Родионов се измъкна от засадата и излезе на чиста позиция, но ударът му спря в десния страничен стълб на вратата.

Титулярните състави на двата тима:

1.Илко Пиргов, 3. Антон Недялков, 16. Страхил Попов, 18. Илия Миланов, 33. Николай Бодуров, 7. Ванжер, 9. Исмаил Иса, 6. Симеон Славчев, 15. Томи Костадинов, 17. Георги Миланов, 23. Небойша Йеленкович

БАТЕ Борисов: 35. Горбунов, 5. Юревич, 14. Радков, 21. Филипенко, 18. Бордачев, 77. Рудик, 23. Олехнович, 8. А. Володко, 17. Павлов, 15. Хлеб, 20. Рoдионов

Начало на мача

10 мин: Равностойна игра в първите десет минути на срещата.

11 мин: Хубав удар на Георги Миланов от фаул, който обаче е уловен от вратаря Горбунов.

22 мин: Иса е изведен очи в очи с вратаря на БАТЕ, прехвърля го и бележи, но попадението е отменено заради засада.

29 мин: Бордачев фаулира Ванжер по крилото и получава първия жълт картон в мача.

44 мин: Литекс пропуска най-добрата ситуация в мача. След скоростна атака по дясното крило, Симеон Славчев подава към Томи Костадинов, който от близко разстояние стреля над гредата.

Край на първата част

Начало на второто полувреме

В игра се появяват Божиков, Цветанов и Ваюши.

50 мин: Илия Миланов намира Цветанов по лявото крило, който надбягва отбраната на БАТЕ, но вратарят излиза и му отнема топката.

60 мин: Георги Миланов пробива добре и подава към Цветанов, който обаче се засуетява и не успява да отправи удар.

71 мин: Греда за БАТЕ при една от редките атаки на белоруския тим. След рикошет в краката на бранител, топката среща напречната греда, а след това Пиргов лови.

77 мин: Нова греда за белорусите. Родионов се измъква от засадата и стреля към вратата, но топката се отклонява от десния страничен стълб.

79 мин: Топовен шут на Рудик, Пиргов спасява.

89 мин: Два шанса за "оранжевите", но Цветанов и Ваюши не успяват да се възползват.