Шампионът Левски започна новия шампионатс победа с 1:0 при гостуването си на Вихрен в Сандански.

След два мача поредни мача без отбелязан гол Станимир Стоилов започна мача с променена схема на игра – 4-4-2 с Христо Йовов и Валери Домовчийски на върха на атаката.

Футболистите на Левски успяха да създадат две опасни положения пред вратата на Шейтанов през първото полувреме, но попадение не падна.

След половин час игра Христо Йовов бе изведен сам срещу Георги Шейтанов, но вместо да стреля към вратата, реши да подаде на Валери Домовчийски и топката бе избита.

В продължението на първата част Лусио Вагнер центрира от ъглов удар, Даниел Боримиров с глава свали на Домовчийски, но топката мина между нападателя и гредата и излезе в аут.

В 58-мата минута Живко Миланов прекъсна почти четиричасовата голова суша на Левски през този сезон и с глава отбеляза единствения гол в мача, след центриране на Димитър Телкийски от ъглов удар.

Неориентираният Валери Георгиев позволи на резервата на столичани Николай Димитров да му открадне топката в наказателното поле на Вихрен и се принуди да го фаулира. Съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа, а зад топката застана Седрик Бардон.

Французинът стреля слабо от бялата точка и бившият страж на Левски Георги Шейтанов улови ударът му в долния ляв ъгъл на вратата в 65-тата минута.

Само 120 секунди по-късно Вихрен изпусна най-чистото си голово положение в срещата. Тиаго Коща нахлу в наказателното поле на гостите и стреля близо до гредата, но Георги Петков със сетни усилия успя да спаси изстрела му.

До края на двубоя единствената запомняща се ситуация бе изключително грубо нарушение на Валери Георгиев срещу Елин Топузаков, за което той веднага получи червен картон, а националът бе изнесен на носилка.

Състави:

Вихрен: 15. Шейтанов, 8. Коща, 11. Георгиев, 4. Христозов, 22. Петров (68 – 19. Величков), 17. Еривертон, 6. Шимоеш, 10. Иванов (61 – 7. Димитров), 30. Лима, 20. Сантош (61 – 23. Андраде), 26. Тешейра

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 11. Топузаков, 15. Бензукан, 25. Вагнер, 7. Боримиров, 6. Ричард, 18. Иванов (59 - 24. Димитров), 21. Телкийски (81 - 8. Сърмов), 17. Домовчийски (50 – 27. Бардон), 10. Йовов