Левски загуби с 1:2 от украинския Таврия във втората си контрола на лагера в Турция. „Сините“ изиграха равностоен мач срещу седмия в Украйна, но допуснаха гол в последните секунди на мача и така записаха първото си поражение от началото на подготовката.

Голът за Левски пък бе почти изцяло заслуга на 15-годишния Антонио Вутов, който спечели дузпа, която бе вкарана от Дарко Тасевски.

Николай Костов заложи като титуляри на Митрев, Мюлдер, Грийн, Башлиев, Пинто, Йовов, Гаджев, Младенов, Калво, Тасевски и Цветков, а от тях единствено Цветков изигра пълни 90 минути.

Първото полувреме на мача бе изпълнено с много положения и пред двете врати, които обаче не доведоха до гол. За „сините“ доста активна игра показаха Нуно Пинто, Тони Калво, Владо Гаджев, Дарко Тасевски и Христо Йовов. Божидар Митрев пък бе много стабилен на своята врата и на няколко пъти предотврати опасни удари на играчите на Таврия.

На полувремето Николай Костов направи 5 смени като в игра влязоха вратарят Акалски, Иво Иванов, Йордан Милиев, Орлин Старокин и Даниел Димов. Украинците пък подмениха почти целия си състав, а на терена остана само един от титулярите.

През втората част шансовете пред двете врати не бяха толкова много, но пък паднаха три гола. Още в първите минути Акалски трябваше да се намесва след добър удар на Афолада.

Левски можеше да излезе напред в резултата в 51-а минута. Дарко Тасевски подаде добре към Тони Калво, който центрира остро, а бранителят Алид в опита си да изчисти прати топката в гредата на собствената си врата.

Стефан Станчев, който половин година не бе играл за „сините“ заради тежка травма, влезе в игра в 62-а минута на мястото на Александър Башлиев, а след това постепенно на терена се появиха и младите Радослав и Борислав Цоневи, както и Антонио Вутов.

Развръзката на двубоя дойде в последните 15 минути, в които паднаха и трите гола в двубоя. В 75-а минута Фешук откри резултата, след като се възползва от грешка в защитата на Левски, влезе в наказателното поле и стреля точно в долния десен ъгъл.

10 минути по-късно 15-годишният Вутов спечели дузпа за „сините“, след като бе фаулиран от вратаря Сетала в наказателното поле. Зад топката застана Дарко Тасевски, който изпълни хладнокръвно 11-метровия удар и вкара за 1:1.

Мачът отиваше към заслужено равенство, когато в последните секунди на двубоя Фешук бе изведен в коридор през центъра на „синята“ защита и с техничен удар елиминира Акалски, за да вкара втория си гол в мача и да оформи крайното 2:1.