Левски победи с 5:3 Локомотив (София) в мач от 29-тия кръг на А група. Така "сините" спечелиха 25-та титла в историята си.

Във втората минута Вагнер центрира в наказателното поле на домакините, Телкийски свали към Домовчийски, който отбеляза първия гол в срещата.

В 13-та минута Станислав Ангелов извърши нарушение срещу Цветан Генков. Марчо Дафчев изравни резултата, след като изпълни по прекрасен начин прекия свободен удар и не остави никакви шансове на вратаря на "сините" Божидар Митрев.

Две минути по-късно Телкийски центрира от корнер и Домовчийски засече с глава топката и по този начин направи резултата 2:1 в полза на Левски.

В 21-та минута отново Телкийски изсипа топката след изпълнение на ъглов удар. Този път Бардон се извиси в наказателното поле на домакините и удвои преднината на "сините".

В 29-та минута Станислав Ангелов бе изведен зад защитата на Локомотив. Пелето подаде на Йовов, който на празна врата направи резултата 4:1.

В края на първата част стражът на „железничарите” Урош Голубович получи контузия и бе сменен на полувремето от Галев.

В 53-та минута Малин Орачев центрира в наказателното поле на гостите, където Караджинов засече кълбото и намали резултата.

Две минути по-късно Димитър Телкийски центрира от фаул в наказателното поле на „железничарите”, където най-съобразителен се оказа Домовчийски, който оформи своя хеттрик.

Крайният резултат в мача оформи Марчо Дафчев в 90-та минута, след като се възползва от груба грешка на Елин Топузаков и отбеляза своя втори гол в срещата.

Локомотив (София): Голубович (46’ Галев), Дафчев, Диян Дончев, Коилов (85’ Иванов), Атанасов, Караджинов, Савич, Върбанов, Марков, Генков, Антунович (42’ Орачев).

Левски: Митрев, Топузаков, Вагнер, Боримиров, Томашич, Телкийски (82’ Емил Ангелов), Станислав Ангелов, Йовов (68’ Сърмов), Домовчийски, Бардон (78’ Коприваров), Ричард.