Шампионът Левски показа първи признаци за излизане от слабата форма, в която се намира отборът в последните седмици. „Сините” победиха Славия с класическото 3:0 в мач от 19-тия кръг на А група и зарадваха привържениците си, изгледали най-старото столично дерби на стадион „Георги Аспарухов”.

Левскарите показаха много по-добра игра и след автогол на Стив Ренет (27’) и голове на Христо Йовов (55’) и Николай Димитров (64’) заслужено стигнаха до категоричния успех.

Георги Иванов направи някои промени в титулярния си състав, като на мястото на наказания Сърмов пусна в игра Лъчо Балтанов. До него пък застана Христо Йовов, а Седрик Бардон играеше зад нападателя Миро Антонов. Шанс за изява получиха също Ники Димитров и Стефан Станчев.

Тези промени явно дадоха своя ефект и „сините” започнаха по-добре мача на „Георги Аспарухов”. Миро Антонов и Ники Димитров имаха шансове да отбележат, но това стори футболист на Славия.

В 27-та минута центриране на Хичо бе избито лошо от неубедителния Райс Мболи, топката нещастно удари Стив Ренет в коляното и попадна във вратата на Славия.

До края на полувремето единствените по-сериозни атаки на домакините завършиха с добро центриране на Станчев, пропиляно от Антонов и с удар на Жоазиньо, отразен от Мболи.

Втората част започна още по-добре за „сините”, които 10 минути след подновяването на играта стигнаха до нов гол след отлична комбинация. Бардон навърза няколко футболисти на границата на наказателното поле и центрира отдясно към Ники Димитров, който с глава свали топката за Йовов. Бижутера спря добре, преодоля футболист на Славия и с удар от 12 метра фронтално срещу вратата стреля между краката на Ренет и остави Мболи безпомощен за втори път.

В 64-та минута всичко в мача вече бе ясно, след като Левски стигна до трети гол, в основата, на който отново бе Йовов. Той изведе по страхотен начин Ники Димитров, който пък останал сам срещу Мболи много майсторски копна топката над вратаря на „белите” и ознаменува добрата си игра с гол.

Категоричната победа даде шанс на Георги Иванов да пусне в игра юношите на Левски Иван Цачев, Мариян Огнянов, както и върналия се в игра след дълго лечение Владо Гаджев, което пък доведе до много одобрителни възгласи от страна на „сините” фенове.

Резервите също показаха добра игра и до края на мача домакините в спокойно темпо можеха да стигнат и до четвърти гол. Георги Петков пък на няколко път с добри намеси предотврати почетен гол за Славия след опасни удари на Жуниньо и Галин Иванов.

Така в крайна сметка Левски стигна до успеха, който ще даде спокойствие за „сините” преди тежките двубои, които предстоят пред отбора в следващите седмици. В класирането шампионите са четвърти с 35 точки, на 7 зад лидера Литекс. Славия пък е на седмо място с 29.