Левски загуби с 1:2 от гръцкия Ксанти Шкода в приятелски мач, който се игра на стадион „Георги Аспарухов”.

Старши треньорът на „сините” Станимир Стоилов даде шанс за изява на голяма част от преотстъпените в други отбори футболисти.

В 7-та минута Джайеоба бе съборен в наказателното поле на гръцкия отбор и съдията Александър Костадинов свири дузпа в полза на „сините”. След 120 секунди наказателният удар бе реализиран от Елин Топузаков.

В 26-та минута Делгадо подаде на Пой, който на празна врата изравни резултата.

До края на първите 45 минути двата отбора не сътвориха нищо интересно пред двете врати.

В началото на второто полувреме в отбора на Ксанти се появи голямата им звезда Томаш Раджински, който в 57-та минута засече центриране на Делгадо и оформи крайния резултат в срещата.

Левски: Митрев, Топузаков, Стойчев, Минев, Боримиров, Сърмов, Иванов, Киров, Джайеоба, Огнянов. През второто полувреме в игра се появиха Домовчийски, Димов, Баладжийски, Бардон, Стоев и Димитров.

Ксанти: Либеропулос, Дигозис, Валас, Статакис, Юрасовски, Ризогианис, Флискас, Баркоглу, Томич, Делгадо и Пой.