Левски записа трета поредна победа и в същото време нанесе първа загуба на Черно море в първата седмица. „Сините“ се наложиха с минималното 1:0 при домакинството си на „моряците“ от 31-я плейофен кръг на А група, който се игра на стадион „Георги Аспарухов“. Победният гол в мача бе дело на Даниел Димов в 17-та минута. Левски вече трети пореден мач не допусна гол във вратата си.

Мачът започна с минута мълчание в памет на служителя на Българския футболен съюз Слави Абаджиев.

Първата ситуация в мача бе в 1-та минута пред вратата на Левски, когато Валери Домовчийски финтира Аймен Белаид, след което стреля, но Горан Блажевич спаси.

Левски постепенно взе надмощие, а в 8-та минута Валери Божинов стреля опасно от фаул, но Георги Китанов спаси. Две минути по-късно Валери Божинов подаде към Пламен Крумов, който центрира в наказателното поле на Черно море, топката стигна до Мисяк, който стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Георги Китанов.

Левски поведе в 17-та минута, когато Даниел Димов стреля от около 23 метра и изпрати топката в горния ляв ъгъл на врата на Китанов.

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа в 28-та минута, когато Валери Домовчийски падна в наказателното поле на Левски след съприкосновение с Горан Блажевич, но Христо Ристосков прецени, че няма основание да покаже бялата точка.

Левски започна добре и второто полувреме. Радослав Ценов стреля опасно, но Георги Китанов успя да избие топката в корнер. В 66-та минута Радослав Цонев направи двойно с Валери Божинов, който стреля, но неточно в аут.

Играчите на Черно море се опитаха да създадат напрежение пред вратата на Левски в последните минути на мача, но не успяха да стигнат до по-сериозна ситуация пред Горан Блажевич. На няколко пъти се стигаше до разбърквания пред хърватския вратар, но нищо повече.

Левски остава на пето място с 53 точки, докато Черно море е на шеста позиция с 49 точки.

Левски: 1. Блажевич, 71. Крумов, 3. Белаид, 17. Чмовш, 6. Старокин, 45. Гаджев (Ангелов 60'), 25. Д. Димов, 32. Р. Цонев (Бастос 66'), 28. Рамос, 22. Мисяк, 10. Божинов (Макриев 70')

Черно море: 33. Китанов, 25. Александров, 91. Атанасов, 5. Станчев, 4. Венков, 3. Георгиев, 8. Бергонси, 20. Окоро (Д. Атанасов 71'), 14. Божилов (к), 9. Бакари, 11. Домовчийски (Коконов 67')