Левски допусна първа загуба по време на лятна си подготовка, отстъпвайки пред полския Корона Киелце с 1:2 в двубой игран в Линдабрун.

Едно от главните действащи лица в тази приятелска среща бе австрийският главен съдия Ханс Сорчек, който отмени заради засади две попадения на Левски и изгони двама играчи на сините и един на поляците.

Българите започнаха силно мача. В самото начало Домовчийски стреля опасно, но ударът му бе отразен от вратаря на Корона Милкарж. В петата минута Христо Йовов вкара гол с глава, но той бе отменен заради засада.

В 25-тата минута на двубоя поляците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на 22 метра от вратата на Левски. Свиерчевски стреля, топката рикошира в главата на защитник от стената на сините и влезе във вратата на Божидар Митрев.

След точно половин час игра треньорът на Корона Яцек Желински замени всичките си полеви играчи оставяйки на терена единствено вратаря Милкарж.

Играта на сините се изнерви след гола. В 39-тата грубо нарушение направи Ричард Еромоигбе и реферът му показа пътя към съблекалните. Само три минути по-късно Христо Йовов не успя да сдържи нервите си и също бе изгонен, а Левски доигра полувремето с девет човека.

На почивката на мястото на изгонените в игра се появиха Даниел Боримиров и Мариян Огнянов. Треньорът Станимир Стоилов направи още пет смени през втората част, като в игра се появиха Милан Коприваров и Шакиб Бензукан, както и младоците Симеон Иванов, Лъчезар Балтанов и Стефан Станчев.

В 50-тата минута Качмарек от Корона също бе изгонен, но малко по-късно той бе заменен.

Живко Миланов върна неразчетено към вратаря Митрев, Ковалчик се възползва от грешката му, успя да овладее топката преди вратаря и я прати в мрежата в 66-тата минута..

Девет минути преди края на срещата Левски успя да върне едно попадение, след като  фронтален изстрел на Валери Домовчийски направи безпомощен вратаря Милкарж.

В 88-мата минута Домовчийски се разписа с глава, но попадението му бе отменено заради засада.

Следващата контрола на Левски на австрийска земя е утре от срещу унгарския Шопрон.

Съставите на двата отбора:

Левски: 12. Митрев 3. Миланов, 11. Топузаков, 4. Томашич (46 – 15. Бензукан), 25. Вагнер (75 - Станчев), 6. Ричард (45 – 7. Боримиров), 22. Тасевски (78 – 29. С. Иванов), 27. Бардон (53 – 77. Коприваров), 18. М. Иванов (67 – 30. Балтанов), 17. Домовчийски, 10. Йовов (46 – Огнянов)

Корона: 1. Милкарж, 23. Куш, 20. Дръжмонд, 5. Кичински, 3. Бържиски, 6. Сасин, 7. Свиерчевски, 29. Соболевски, 10. Зганяч, 11. Робак, 24. Заблоцки (2. Целебан, 4. Ермани, 14. Рутка, 19. Беднарек, 15. Бонин, 17. Ермес, 9. Качмарек, 21. Новак, 18. Гайтковски, 25. Ковалчик)