Отборът на Левски направи поредно равенство по време на зимната си подготовка в Турция. Възпитаниците на Стойчо Стоев стигнаха до 3:3 срещу украинския Карпати Лвов в последната си проверка преди „сините“ да се завърнат в България.

Дебютен гол с фланелката на Левски вкара новото попълнение Либан Абди, а другите две бяха дело на Валери Домовчийски, който в зимните контроли регистрира 10 попадения.

Левски започна по-добре мача, организирайки няколко опасни атаки към вратата на своя противник, докато украинският тим рядко атакуваше. Още във втората минута, новото попълнение Либан Абди имаше възможност, но ударът му бе отразен от вратаря. Малко по-късно отново той имаше шанс след изпълнение на корнер, но ударът му рикошира и не попадна в очертанията на вратата.

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

В средата на първата част Левски създаде и най-чистата си ситуация до този момент в мача. След бърза контраатака, Валери Домочийски бе изведен зад отбраната на Карпати, преодоля вратаря и стреля, но защитник на украинците изби от голлинията. При добавката футболист на „сините“ вкара, но страничния рефер отсъди засада.

По-добрата игра на Левски даде резултат в 35-ата минута, когато най-настоятелният в редиците на българския тим Либан Абди вкара. Той засече центриране на Божидар Краев, пращайки топката с левия крак покрай вратаря.

В заключителните минути на първата част обаче, тимът на Карпати успя да стигне до пълен обрат в резултата. Първо в 40-ата минута украинците изравниха. След удар от фаул, Йоргачевич успя да избие топката, последва разбъркване, при което Хитченко бе най-съобразителен и порази целта.

Минута преди края на полувремето Швед преодоля няколко бранители на „сините“ и стреля силно, за 2:1 в полза на Карпати.

През второто полувреме двата тима успяха да се и отбележат нови три гола, за крайното 3:3. Първо Валери Домовчийски вкара страхотен гол в 67-ата минута. След отлично центриране на Краев отдясно, нападателят на „сините“ засече топката със странична ножица и я прати неспасяемо във вратата за 2:2.

Три минути по-късно в игра за Левски се появи Антонио Аниете, който пропусна четири контроли в Турция заради контузия.

Четири минути преди края Левски излезе напред в резултата отново благодарение на Домовчийски. Нападателят бе точен след добра атака на „сините“, минала през Аниете и Луис Педро. В 88-ата минута обаче, Левски отново допусна лек гол. След центриране от корнер последва разбъркване в наказателното поле, където Швед отново бе на точното място и от лесна позиция реализира за крайното 3:3.

Ето и най-интересните моменти от мача в хронологичен ред:

​ЛЕВСКИ - КАРПАТИ 3:3

Левски: 29. Боян Йоргачевич, 15. Роман Прохазка, 31. Емил Нину, 5. Борислав Стойчев, 14. Веселин Минев, 45. Владимир Гаджев, 77. Стефан Велев, 10. Мигел Бедоя, 12. Божидар Краев, 30. Либан Абди, 17. Валери Домовчийски

Треньор: Стойчо Стоев

Карпати: Пидкива, Лобай, Хитченко, Пластун, Мирошниченко, Кльоц, Чачуа, Кожанов, Карноза, Швед, Страшкевич

Треньор: Игор Йовичевич

17:10 Начало на мача

2 мин Либан Абди пробва първи удар към вратата на Карпати отляво, вратарят на украинците лови.

8 мин Ъглов удар за Левски, топката бе избита на дъгата пред наказателното поле, Абди стреля, но стана рикошет и топката не попадна в очертанията на вратата.

14 мин Перспективен пас към Абди, който догони топката, след което имаше досег с бранител на Карпати, но съдията прецени, че това не е нарушение в наказателното поле на украинците.

25 мин След бърза контраатака, Левски пропиля най-чистото си положение до този момент. Домовчийски се озова в изгодна позиция, преодоля вратаря на украинците и стреля, където футболист на Карпати изби от голлинията. Отбитата топка бе вкарана в мрежата на украинците, но страничният рефер отсъди засада.

32 мин Пряк свободен удар за Карпати пред наказателното поле на "сините". Футболист на украинците обаче праща топката в стената.

33 мин Добра комбинация за Левски по лявото крило. Абди пусна към Минев, който центрира, а Краев стреля с глава, но в страни от вратата на Карпати.

35 мин Гол за Левски! Либан Абди даде аванс за българите. След центриране на Краев, Абди засече топката с левия крак покрай стража на Карпати.

38 мин Продължителна атака на Карпати. Иван Лобай стреля извън наказателното поле, но топката излезе много високо над вратата на Йоргачевич.

40 мин 1:1 Карпати изравни. Артур Карноза стреля от фаул, вратарят на "сините" Йоргачевич спаси, но стана разбъркване, при което Хитченко прати топката в долния десен ъгъл.

44 мин 2:1 за Карпати! Украинците поведоха с гол на Швед, който мина през защитата на Левски и вкара покрай вратаря Йоргачевич.

Край на първото полувреме.

Начало на втората част.

49 мин Нова грешка в защитата на Левски доведе до шут на Кожанов, който Йоргачевич хвана.

51 мин Продължително нападение за Левски. Топката попадна в Абди, който пробва пас в наказателното поле, но защитник пресече топката преди тя да стигне до Домовчийски.

53 мин Далечен шут на Абди мина покрай вратата на Карпати.

53 мин Карпати вкара трети гол, но съдията не го зачете поради засада.

55 мин Либан Абди получи топка пред наказателното поле, той влезе в него и стреля, но не уцели вратата на Карпати.

62 мин Атака за Карпати, последва центриране, Йоргачевич боксира.

65 мин В игра за Левски се появява Александър Александров, който заменя Прохазка.

67 мин 2:2! Домовчийски се възползва от добро центриране на Краев отдясно и със странична ножица заби топката в долния десен ъгъл на вратата. Това е девети гол за Домо в контролите.

70 мин В игра за Левски се появява Антонио Аниете, който пропусна четири контроли за "сините" поради контузия. Той заменя Владимир Гаджев.

70 мин Либан Абди бе изритан от вратаря на Карпати, наложи се да му бъде оказана лекарска помощ, а в последствие бе заменен от Луис Педро.

75 мин Далечен удар на резервата Александров излезе над вратата в аут.

77 мин Добър пробив на Педро по лявото крило. Холандецът влезе в наказателното поле и опита пас към Домовчийски, но вратарят се намеси, а след това Педро го фаулира.

81 мин Получилият преди малко жълт картон Веско Минев е заменен от Мики Орачев.

86 мин 3:2 за Левски с нов гол на Валери Домовчийски. Атаката бе чудесна. Аниете пусна с пета към Педро, който пусна на Домовчийски. Нападателят вкара в опразнената врата и заби десети гол в контролите.

88 мин Левски отново допуска лек гол. След центриране от корнер последва разбъркване в наказателното поле, Швед овладя и вкара в мрежата на "сините".