Левски победи Локомотив Пловдив с 3:2 пред празните трибуни на стадион „Георги Аспарухов“ в мача от 12-ия кръг на А група. „Сините“ се измъчиха за успеха, който дойде пред погледа на новия треньор Николай Костов. Изключително силно включване записа Сьорд Арс. Само в разстояние на една минута нападателят вкара две попадения, с които домакините обърнаха срещата и взеха трите точки.

Двата отбора сътвориха добър мач, като през първото полувреме „смърфовете“ бяха по-добрият тим на терена и до почивката водеха с 2:1. През втората част обаче те се прибраха в своята половина, от което се възползваха играчите на Левски.

Срещата представляваше последен мач за Георги Иванов в качеството му на старши треньор. Гонзо не бе на скамейката, тъй като в дербито с ЦСКА миналата седмица получи червен картон. Левски и Локо Пд играха пред празни трибуни заради наказанието на домакините, наложено след двубоя с „червените“.

Левски поведе в резултата още в 16-та минута. „Сините“ направиха бърза контра, топката стигна до Даниел Младенов, той проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле, пусна вдясно към Иван Цветков, който оставен сам вкара почти на празна врата вкара за 1:0.

От този момент до почивка обаче, Локо Пд бе по-активният отбор и стигна до пълен обрат. Първо в 29-та минута Здравко Лазаров проби по дясното крило, мина лесно покрай Марко Видович, центрира в наказателното поле, където оставен непокрит Базил Де Карвальо първо си спря топката, след което с бомбен шут вкара за 1:1.

В 41-та минута пък отново Здравко Лазаров центрира, Христо Златински притисна Йордан Милиев, който засече топката в собствената си врата за 2:1 в полза на Локо Пд.

През втората част смените, които направиха в Левски, дадоха положителен резултат и домакините обърнаха развоя на двубоя. „Сините“ само в рамките на една минута вкара двата си гола.

В 76-та минута Иван Цветков центрира отляво по нападението, а Арс в наказателното поле с глава вкара за 2:2.

Само минута по-късно – в 77-та – Иван Цветков пусна към Тодор Христов той пое на границата на наказателното поле, в крайна сметка топката стигна до Арс, който с удар по земята вкара за 3:2.

В самия край на мача пък Пламен Илиев показа много класа и спаси своите, след като парира удар от близо на Христо Златински.

След драматичния успех, Левски заема 5-та позиция с актив от 24 точки, а Локо Пд е на 6-то място с 20 точки.