Левски победи Хасково с 2:1 в поредната си контрола, която бе и официално представяне на тима за новия сезон.

Мигел Бедоя и Валери Божинов реализираха головете за успеха през първото полувреме, в което „сините“ показаха добра игра и зарадваха феновете на „Георги Аспарухов“. През второто полувреме обаче те намалиха темпото, а Емил Ангелов вкара почетен гол за гостите.

Преди началото на мача пред публиката бяха представени новите попълнения Лъчезар Балтанов, Валери Домовчийски, Борислав Стойчев, Мигел Секейрос Бедоя, Радослав Димитров, Стефано Кунчев и Веселин Минев, който единствен бе освиркван от феновете.

“Сините“ поведоха още в 10-ата минута чрез новото си попълнение Мигел Бедоя. Веселин Минев атакува отляво и пусна към испанеца, който успя да реализира в мрежата на Николай Банков.

5 минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Стефан Велев центрира от корнер, а на близката греда Валери Божинов бе оставен сам и с глава вкара за 2:0.

В следващите минути качеството на футбола спадна, а гостите от Хасково се отличиха с няколко доста груби влизания. При едно от тях Дончо Атанасов получи жълт картон, а официално предупреждение получи и Валери Божинов за бурните му реакции след фауловете на гостите.

До почивката нов гол не падна, а Пепе Мурсия пусна в игра Галин Ташев на мястото на Веселин Минев.

В 50-а минута новакът в А група вкара гол, дело на играещия помощник треньор и бивш играч на Левски Емил Ангелов. Бабангида се възползва от центриране на Райнов отляво и красиво с глава вкара във вратата на Стефано Кунчев за 2:1.

До края на мача двамата треньори направиха куп смени, които нарушиха темпото на двубоя. Единственото по-интересно положение бе страхотен шут на Стефан Велев от над 30 метра, който срещна напречната греда.

Вижте как се разви мачът минута по минута!