Отборът на Левски победи с минималното 1:0 Спартак Пд в контролна среща, играна на стадион „Георги Аспарухов”. Единственото попадение в мача реализира Жоазиньо в края на двубоя, но лошата новина за треньорския щаб е контузията на Шакиб Бензукан, който трябваше принудително да бъде заменен.

До контролната среща се стигна, след като Ботев бе изхвърлен от А група, а официалният мач на „сините” пропадна.

Като титуляри мениджърът Георги Иванов пусна: Петков, Петраш, Бензукан, Милиев, Минев, Сърмов, Бардон, Александров, Жоазиньо, Антонов и Димитров.

Двата тима не успяха да покажат кой знае колко атрактивен мач. Левски владееше повече топката, но бе крайно безидеен в предни позиции. Мачът започна очаквано с натиск на домакините. В 16-та минута Мирослав Антонов стреля с глава в ръцете на вратаря Илия Николов. Малко по-късно Жоазиньо също пропиля чудесна възможност за гол.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени много от гледна точка на игровия ритъм.

В 75-та минута Георги Сърмов реализира попадение, което не бе зачетено заради засада. Само пет минути по-късно обаче Левски стигна до победния гол, който успокои малко феновете. Веселин Минев изведе Жоазиньо по левия фланг, бразилецът нахлу мощно в наказателното поле на Спартак Пд и стреля покрай вратаря Илия Николов. Топката влезе в мрежата за 1:0.

Малко преди края на срещата Шакиб Бензукан получи контузия, а на негово място се появи Елин Топузаков. През втората част в игра за Левски се появиха още Станчев, Тевия, Йовов и Кръстовчев.

И този път феновете на стадиона не пропунаха да издигнат плакати срещу собственика на клуба Тодор Батков.