В последния си мач пред празни трибуни шампионът Левски успя да победи с 3:1 пловдивския Локомотив, след като губеше с 0:1 в края на първото полувреме.

Въпреки наказанието фенове на сините гледаха срещата на специално монтирана видеостена пред сектор А, като техните възгласи се чуваха и вътре на стадион Георги Аспарухов.

В стартовия състав на Станимир Стоилов за първи път играха като титуляри двамата марокански защитници Шакиб Бензукан и Юсеф Рабех. Повторен дебют за Локо Пловдив направи Мартин Камбуров.

Наставникът на смърфовете Иван Маринов заложи в стартовата си единайсеторка на петима футболисти носили доскоро екипа на ЦСКААлександър Бранеков, Стойко Сакалиев, Даниел Моралес, Иван Иванов и Ангел Йошев.

Левски имаше възможност да открие резултата в 17-тата минута, когато отличен удар на Николай Димитров от пряк свободен удар бе спасен от Стоян Ставрев, който изби топката в лявата греда на вратата си.

В 35-тата минута футболистите на Левски изпуснаха второ добро положение. Дарко Тасевски подаде на Димитров в наказателното поле, но Хичо стреля в аут.

Минута преди края на полувремето бразилецът Даксон Да Силва направи самостоятелен пробив и бе фаулиран пред наказателното поле на Левски. Юношата на сините Румен Горанов стреля топовно в центъра на вратата от прекия свободен удар, но Георги Петков не изби добре и топката влезе във вратата.

В ответната атака реферът Венцислав Кознички отсъди спорна дузпа в полза на Левски за игра с ръка на бранител на гостите в наказателното поле след удар с глава на Валери Домовчийски. Потърпевшият стреля от бялата точка и изравни резултата след удар в десния ъгъл на Стоян Ставрев.

Станимир Стоилов замени на почивката игралият нестабилно Шакиб Бензукан с Игор Томашич, а в състава на гостите Мартин Сечков влезе в игра на мястото на Александър Бранеков.

Още в първата минута на второто полувреме Димитър Телкийски центрира отдясно към Николай Димитров, който бе оставен непокрит на границата на вратарското поле и изведе Левски напред в резултата.

След почти час игра домакините отбелязаха и трето попадение. Димитър Телкийски центрира към заигралия като централен нападател Седрик Бардон, който свали топката с глава към точката на дузпата и от въздуха Дарко Тасевски вкара красиво във втори пореден мач.

Веднага след като Локо Пловдив инкасира трето попадение в игра се появи новата-стара звезда на тима Мартин Камбуров. Бившият голмайстор на А група обстрелва на три пъти вратата на Левски, но не успя да застраши Петков.

В 86-тата минута сините имаха възможност да вкарат и четвърти гол, но топката по чудо излезе фаул след удар с глава на Седрик Бардон от близо.

В последните минути на срещата събралите се пред сектор А привърженици отпразнуваха успеха със заря.

Левски излезе на второ място във временното класиране с девет точки от четири мача. Локомотив Пловдив е предпоследен с две точки.

Състави:

Левски: 1. Петков, 3. Миланов, 5. Рабех, 15. Бензукан (46 – 4. Томашич), 25. Вагнер, 6. Ричард, 22. Тасевски (76 – 30. Балтанов), 27. Бардон, 21. Телкийски, 24. Димитров, 17. Домовчийски (56 - 7. Боримиров)

Локомотив Пловдив: 1. Ставрев, 2. Бранеков (46 – 24. Сечков), 22. Иванов, 5. Милиев, 25. Йошев, 19. Димитров, 23. Горанов, 28. Моралес, 11. Даксон (59 – 7. Камбуров), 18. Въндев (75 – 27. Кики), 29. Сакалиев